Haydi Bil Bilgi Yarışması

9 kategoride binlerce sorudan oluşan yepyeni bir bilgi yarışması…
Oyun başında 4 adet joker ve 3 adet hakkınız bulunmaktadır.
Her yarışma sonunda yanlış cevapladığınız soruların doğru cevapları ücretsiz olarak görüntülenir.
Haydi Bil Bilgi Yarışmasında ücretle satılan hiçbir ek özellik bulunmamaktadır.
Sorulan sorular tekrar gelmemesi için önlemler alınmıştır.
KPSS’ye hazırlanan öğrenciler… Edebiyat, tarih, genel kültür, coğrafya, spor, sanat, Sinema, felsefe ve bilim kategorilerinden binlerce soru ile bilginizi ölçün, yarışın. Bu kategorilerin detaylı açıklaması aşağıdaki gibidir:

* Genel Kültür Kategorisinde binlerce soru bulunmaktadır. Buradaki soruları çözerseniz genel kültürünüzü son derece geliştirebilirsiniz.

* Tarih kategorisinde başta Türkiye tarihi olmak üzere Dünya tarihinden çeşitli sorular gelmektedir. İlkçağdan günümüze karışık olarak gelen sorular hepimizde bir tarih bakış açısı oluşturmaktadır.

* Coğrafya kategorisinde yerel ve Dünya coğrafyası ile ilgili sorular bulunmaktadır. Türkiye coğrafyası ile ilgili sorularda şehirlerimiz, bu şehirlerimizin özellikleri, bölgelerimiz, ilçelerimiz, madenlerimiz, akarsularımız, dağlarımız vs. çeşitli bilgiler edinebiliriz. Dünya coğrafyası ile ilgili sorular sayesinde de Dünya’nın çeşitli coğrafik özelliklerini öğrenip bilginize bilgi katın…

* Edebiyat yarışmalarında ise başta kendi Edebiyatımızdan ve Dünya edebiyatından çeşitli örnekler, şair ve yazarlar ile ilgili çeşitli sorular bulunmaktadır. Bunun yanı sıra sözcükte anlam ile ilgili sorular sayesinde kelime dağarcığınızı zenginleştirin.

* Spor kategorisi yarışmalarında atletizm, futbol, basketbol, tenis vs. çeşitli spor branşları ile ilgili kurallar başarılar vb konulardan sorular çıkmaktadır.

* Bilim kategorisi biraz daha genel bir kategoridir. Bu kategoride Tıp, Fizik, Kimya, Biyoloji, Astronomi gibi alanlarda çeşitli bilimsel araştırmalardan, terim ve tanımlardan çeşitli sorular gelmektedir.

* Sanat kategorisinde ise ağırlıklı olarak müzik soruları, bunun yanı sıra resim, heykeltıraş vb. alanlardan da sorular gelmektedir.

* Sinema yarışmalarında Türk ve Dünya sinemaları ile ilgili çeşitli sorular bulunmaktadır. Dünya ve Türk Sinema tarihini yarışmamız ile çabucak öğrenin.

* Felsefe kategorisi henüz hiçbir bilgi yarışmasında bulunmayan bir ilk kategoridir. Felsefe kategorisinde bu sebepten ötürü bir miktar soru sıkıntısı çekilse de güncellemeler ile bu kategori de hızla zenginleşmektedir.

* Bu kategorilerin dışından Tüm Kategoriler adlı kategoriden yarışarak da yukarıda listelenen tüm kategorilerdeki soruları içeren yarışmalar yapabilirsiniz.

Haydi Bil Bilgi Yarışması sadece yarıştırmaz, aynı zamanda öğretir. Her yarışmanın sonunda internetinizin açık olması durumunda sizi başka yarışmacılarla bir sıralamaya sokar ve yanlış cevaplarınızı hemen söyler.

Sorulan bir soru tekrar gelmesin diye çeşitli önlemler alınmıştır. Ancak aynı anlama gelen sorular birebir aynı şekilde yazılmamışsa gözden kaçmış olabilir. Bu sorularda zamanla düzeltilecektir.

Milyoner bilgi yarışması, yani kim milyoner olmak ister tipi yarışmalardan sıkıldıysanız haydi bil bilgi yarışması tam da size göre. Bırakın milyoner olmayı hemen binlerce sorumuzu görün…

Her kategoriye ait online bir sıralama listesi bulunmaktadır. Sizlerde online olarak rakiplerinizle hem yarışın hem de bilginizi ölçün.

HEMEN İNDİR!

Ek Bilgiler

Uygulama Adı
Haydi Bil Bilgi Yarışması
Yapımcı
Eray Bolukcu
Kategori
Bulmaca Oyunlar
Android Sürümü
2.2 ve üzeri
Lisans
Ücretsiz
Görüntülenme
435

Leave a Comment