WalkLogger adım sayar

WalkLogger adım sayar (pedometre), fiziksel aktivitelerinizi zahmetsizce ve otomatik olarak kaydedip izlemenizi sağlayan bir adım ölçer uygulamasıdır. Uygulama adımlarınızı sayarak ne kadar yürüdüğünüzü veya koştuğunuzu tahmin ederek bu süre içerisinde kaç kalori harcadığınızı hesaplar. Aktif bir spor yaşamıyla kilolarınızdan kurtulabilir ve sağlıklı bir yaşam sürdürebilirsiniz.

WalkLogger uygulaması arka planda çalışır ve yürüyüş esnasında hesaplamaları otomatik olarak yapar. Kullanım için yapmanız gereken tek şey uygulamayı açtıktan sonra ekranınızı kapatmak ve telefonunuzu cebinize ya da çantanıza koymak. Telefonunuzun sizinle olan temasının iyi olması uygulamanın daha sağlıklı çalışmasını sağlar.

Tıbbi araştırmalar göstermektedir ki, günlük yapılan yürüyüş ve ezgersizler kalp ve şeker hastalıkları gibi birçok hastalığın önüne geçmeyi sağlamaktadır. Uzmanlar, gün içerisinde kapalı ya da açık alanlarda hareketli bir yaşam sürdüren ve kısa yürüyüşler yapan insanların daha sağlıklı olduklarını ve uzun yaşadıklarını belirtmektedirler. 2012 yılında Britanya’da yapılan bir çalışma, bu ezgersizlerin şeker hastalığını ve kalp rahatsızlıklarını yarı yarıya azalttığını göstermiştir.

Uygulamanın size sundukları:
– Adımlarınızı sayar.
– Yürünen ya da koşulan mesafeyi tahmin eder.
– Aktifken harcadığınız toplam kaloriyi tahmin eder. (Net Kalori)
– Totalde harcadığınız toplam kaloriyi tahmin eder. (Brüt Kalori)
– Yürüyüşlerinizin ve koşularınızın ayrıntılı bilgisini günlük olarak kaydeder.
– Adım, mesafe ve kalori hedeflerinizi ayarlamanıza imkan tanır.
– Her gün yürüdüğünüzde adım sayısına bağlı olarak size madalya kazandırır.
– Widget özelliği ile ana ekranda adım sayar imkanı sağlar.
– Ücretsiz üyelik sunarak size ait bilgileri bulut sistemine kaydedip senkronize çalışmayı sağlar.
* YENİ * Sosyal ağlar ve telefonunuzda bulunan diğer paylaşım uygulamaları üzerinden değerlerinizi paylaşmaya imkan tanır.
* YENİ * Yürüyüş yapın, temaların keyfine varın! 1000 adım yürüyerek şirin mor temayı, 5000 adım yürüyerek kırmızı temayı ve 10000 adım yeşil temayı açıp kullanabilirsiniz.

WalkLogger uygulaması bir adım ölçer uygulamasıdır ve kesinlikle konumunuzu kaydetmemektedir. Egzersizlerinize ait veriler asla başka şahıslarla paylaşılmayıp sadece uygulama içinde tutulmaktadır. Aynı şekilde e-posta adresiniz de üçüncü şahıslarla asla paylaşılmamaktadır. WalkLogger yaptığınız aktiviteleri ölçmek için telefonunuzun akselerometresini (ivmeölçer) kullanmaktadır. Ne yazıkki bazı telefonlar ekran kapalı iken akselerometreyi kullanmaya imkan tanımamaktadır. WalkLogger bu telefonlarda düzgün çalışmamaktadır.

HEMEN İNDİR!

Ek Bilgiler

Uygulama Adı
WalkLogger adım sayar
Yapımcı
Walklogger
Android Sürümü
2.3.3 ve üzeri
Lisans
Ücretsiz
Görüntülenme
600

Leave a Comment