Pokémon GO

Dünyayı kasıp kavuran Pokemon toplama çılgınlığına siz de katılın!

Niantic tarafından geliştirilen ve kısa bir süre içinde tüm dünyayı etkisi altına alan Pokémon GO çılgınlığı durmak bilmiyor.

Artırılmış gerçeklik oyunu olan Pokémon GO ile kullanıcılar akıllı cihazlarıyla, gerçek dünyada Pokemon yakalamaya çalışıyorlar. Yakaladıkları değerli Pokemon’ları ticarette kullanabildikleri gibi, birbirleri ile savaştırabilmeleri de mümkün.

Pokémon GO nasıl oynanır?

Oyundaki amacınız, akıllı cihazınızın GPS özelliğini kullanarak çevrenizdeki birçok bölge, yapı, park ve anıtlarda yer alan Pokemon’ları yakalamak. Oyunda gerçek bir harita üzerinde ilerliyorsunuz ve etrafınızda Pokemon gördüğünüz anda onu poke topu ile yakalamanız gerekiyor. Bu şekilde gezerek değerli Pokemon’ları yakalayıp Pokedex’i tamamlamaya çalışıyorsunuz. Seviyeniz yükseldikçe karşınıza, yakalanması daha zor ve değerli Pokemon’lar çıkıyor.

PokeStop nedir?

Haritada, Pokemon’ları yakalamak için gerekli olan poke topu ve diğer öğeleri bulabileceğiniz, mavi yuvarlak sembollerle işaretlenmiş PokeStop istasyonları bulunuyor. Bu istasyonları ziyaret ederek, biten poke toplarınızı doldurabilmeniz mümkün.

Pokedex nedir?

Oyunun ana ekranındaki poke topu simgesine tıklayarak erişebileceğiniz Pokedex, o ana kadar yakaladığınız Pokemon’ları görebilmenizi ve detaylı bilgilerine ulaşabilmenizi sağlıyor.

HEMEN İNDİR!

Ek Bilgiler

Uygulama Adı
Pokémon GO
Yapımcı
Niantic, Inc.
Android Sürümü
4.4 ve üzeri
Lisans
Ücretsiz
Görüntülenme
101

Leave a Comment